Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★
Edit this entry  
06
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Perfect Man

The Perfect Man

2005
×
★★★
Edit this entry  
25
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★½
Edit this entry  
21
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Black Mirror: Mazey Day

Black Mirror: Mazey Day

2023
×
★½
Edit this entry  
04
Black Mirror: Loch Henry

Black Mirror: Loch Henry

2023
×
★★★½
Edit this entry  
04
Nimona

Nimona

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Black Mirror: Joan Is Awful

Black Mirror: Joan Is Awful

2023
×
★★½
Edit this entry  
23
Blue Jean

Blue Jean

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★
Edit this entry  
19
Fast X

Fast X

2023
×
★★
Edit this entry  
16
BlackBerry

BlackBerry

2023
×
★★★★
Edit this entry  
08
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★
Edit this entry  
25
What If

What If

2013
×
★★★★
Edit this entry  
20
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
02
This Place Rules

This Place Rules

2022
×
★★★★
Edit this entry  
24
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Crip Camp: A Disability Revolution

Crip Camp: A Disability Revolution

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Good Burger

Good Burger

1997
×
★★★
Edit this entry  
06
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★½
Edit this entry  
31
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Edit this entry  
25
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Edit this entry  
09
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Jerrod Carmichael: Rothaniel

Jerrod Carmichael: Rothaniel

2022
×
★★★★
Edit this entry  
13
Riceboy Sleeps

Riceboy Sleeps

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★
Edit this entry  
03
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★
Edit this entry  
23
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★
Edit this entry  
20
Sleepover

Sleepover

2004
×
★★★
Edit this entry  
19
White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

2022
×
★★★
Edit this entry  
18
Doctor Who: Legend of the Sea Devils

Doctor Who: Legend of the Sea Devils

2022
×
★★
Edit this entry  
16
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
Jimmy Savile: A British Horror Story

Jimmy Savile: A British Horror Story

2022
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Dropout

The Dropout

2022
×
★★★★
Edit this entry  
05
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Life Is Sweet

Life Is Sweet

1990
×
★★★½
Edit this entry  
26
Three Months

Three Months

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
18
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★
Edit this entry  
14
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★½
Edit this entry