RSS feed for Jordan
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Nightmare Beach

Nightmare Beach

1989
×
★★★
Edit this entry  
22
Trancers

Trancers

1984
×
★★★½
Edit this entry  
21
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★
Edit this entry  
14
Outbreak

Outbreak

1995
×
★★★½
Edit this entry  
05
After Midnight

After Midnight

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Blankman

Blankman

1994
×
★★★½
Edit this entry  
22
Mystery Men

Mystery Men

1999
×
★★★
Edit this entry  
22
Mystery Team

Mystery Team

2009
×
★★★½
Edit this entry  
09
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Edge of the Axe

Edge of the Axe

1988
×
★★½
Edit this entry  
08
House of Usher

House of Usher

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Atragon

Atragon

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Savage Dawn

Savage Dawn

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Tommy Boy

Tommy Boy

1995
×
★★★½
Edit this entry  
17
Remember the Titans

Remember the Titans

2000
×
★★★
Edit this entry  
17
Togo

Togo

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Brewster's Millions

Brewster's Millions

1985
×
★★★★
Edit this entry  
15
13 Ghosts

13 Ghosts

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Super 8

Super 8

2011
×
★★★½
Edit this entry  
31
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★½
Edit this entry  
28
Your Highness

Your Highness

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Slammin' Salmon

The Slammin' Salmon

2009
×
★★★
Edit this entry  
27
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Terminal Rush

Terminal Rush

1996
×
★★
Edit this entry  
23
Cockneys vs Zombies

Cockneys vs Zombies

2012
×
★★★
Edit this entry  
23
Cemetery Man

Cemetery Man

1994
×
★★★½
Edit this entry  
11
Red Planet

Red Planet

2000
×
★★
Edit this entry  
11
Lost in Space

Lost in Space

1998
×
★★½
Edit this entry  
11
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★★
Edit this entry  
04
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Edit this entry  
31
Scream and Scream Again

Scream and Scream Again

1970
×
★★★
Edit this entry  
31
House of the Long Shadows

House of the Long Shadows

1983
×
★★★½
Edit this entry  
28
Haunt

Haunt

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Revenge

Revenge

2017
×
★★½
Edit this entry  
28
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Nightbreed

Nightbreed

1990
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
The Night Stalker

The Night Stalker

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
30 Days of Night

30 Days of Night

2007
×
★★★
Edit this entry  
27
Evil Cat

Evil Cat

1987
×
★★½
Edit this entry  
27
The Manitou

The Manitou

1978
×
★★★★
Edit this entry  
27
Children Shouldn't Play with Dead Things

Children Shouldn't Play with Dead Things

1972
×
★★★
Edit this entry  
27
Goke, Body Snatcher from Hell

Goke, Body Snatcher from Hell

1968
×
★★½
Edit this entry