• Cats

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★★

  • Joker

    ★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★★

  • Anima

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Aquaman

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Venom

    ★★★½

  • Overlord

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★½

  • First Man

    ★★★★

  • Roma

  • Destination Wedding

    ★★★★

  • The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

    ★★★★½

  • Uncle Drew

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Hotel Artemis

    ★★★

  • Gotti

    ½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★½

  • Upgrade

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Gringo

    ★★★½

  • Tomb Raider

    ★★½

  • The Hurricane Heist

    ★★½

  • A Wrinkle in Time

    ★★★

  • Game Night

    ★★★★½

  • Love, Simon

    ★★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Red Sparrow

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Padmaavat

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★★★

  • The Post

    ★★★½

  • All the Money in the World

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Jigsaw

    ★★

  • Justice League

    ★★★

  • Coco

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★½

  • Roman J. Israel, Esq.

    ★★★★

  • Mom and Dad

    ★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • mother!

    ★★★★½