• Spider-Man: No Way Home

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • Lamb

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Under the Volcano

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★

  • Charli XCX: Alone Together

    ★★★½

  • Violet

    ★★★

  • Stop and Go

    ★★★½

  • United States vs. Reality Winner

    ★★★½

  • The Fallout

    ★★★½

  • Here Before

    ★★★½

  • The Last Cruise

    ★★★

  • Lily Topples The World

    ★★★½

  • Kid Candidate

    ★★★

  • The Lost Sons

    ★★★

  • Broadcast Signal Intrusion

    ★★½

  • Sisters

  • The Nipple Whisperer

    ★★★½

  • Gaia

    ★★★

  • Disintegration Loops

    ★★★

  • Ludi

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Language Lessons

    ★★★★

  • Sales Per Hour

  • Ninjababy

    ★★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★½

  • Life in a Day 2020

    ★★

  • All Light, Everywhere

    ★★★★½

  • At the Ready

    ★★★

  • Captains of Za'atari

    ★★★½

  • The Dog Who Wouldn't Be Quiet

    ★★★

  • First Date

    ★★★½

  • The Blazing World

  • Misha and the Wolves

    ★★½

  • Taming the Garden

  • Coming Home in the Dark

  • The Cursed

  • Mass

    ★★★★½

  • Superior

  • R#J

  • El Planeta

  • Wild Indian

    ★★★★

  • Sabaya

  • Knocking

    ★★★

  • Strawberry Mansion

    ★★★½

  • The Pink Cloud

    ★★★★

  • Cryptozoo

    ★★★

  • Human Factors

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • Don't Go Tellin' Your Momma

    ★★★★½

  • Censor

    ★★½

  • Flee

    ★★★½

  • In the Same Breath

    ★★★½

  • Eer

  • The Criminals

    ★★★½

  • Marvin's Never Had Coffee Before

  • Alien on Stage

    ★★★★½

  • The Three Deaths of Marisela Escobedo

  • Executive Order

    ★★½

  • Opera

    ★★★★

  • Violation

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Life in A Day

    ★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½