• Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • Moxie

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Chaos Walking

    ★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • My Mum Tracy Beaker

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • It's a Sin

    ★★★★★

  • The Dig

    ★★★

  • Doctor Who: Revolution of the Daleks

    ★★

  • Ghosts: The Ghost of Christmas

  • The Vicar of Dibley: In Lockdown

  • Education

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Dolly Parton's Christmas on the Square

    ★★★

  • Mank

  • MTV Unplugged Presents: Miley Cyrus Backyard Sessions

  • Ultraviolence

  • Soul

    ★★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

  • The Trial of the Chicago 7

  • Supernova

  • Wolfwalkers

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Anthony

  • Summer of 85

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Sitting in Limbo

  • I Am Samuel

  • Taylor Swift City of Lover Concert

    ★★★

  • A Parks and Recreation Special

  • One World: Together at Home

  • Onward

  • Mogul Mowgli

  • The Thing About Harry

    ★★★

  • Emma.

  • The Father

    ★★★★★

  • Feels Good Man

  • Minari

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

  • Spree

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Time

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★★

  • Prince Andrew and the Epstein Scandal - Newsnight Interview

  • Last Christmas

  • Frozen II

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Mind, Explained

    ★★★★

  • Jesy Nelson:

  • Downton Abbey

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Rocks

    ★★★★★

  • Collective

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★

  • Toy Story 4

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Matthias & Maxime

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★