josh has logged 43 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Edit this entry  
25
Been So Long

Been So Long

2018
×
Edit this entry  
24
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
The Mind, Explained

The Mind, Explained

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
I Killed My Mother

I Killed My Mother

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Help

The Help

2011
×
★★★★
Edit this entry  
19
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★
Edit this entry  
14
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Valentine's Day

Valentine's Day

2010
×
★★
Edit this entry  
12
My Mum Tracy Beaker

My Mum Tracy Beaker

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Taylor Swift City of Lover Concert

Taylor Swift City of Lover Concert

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Clinton Affair

The Clinton Affair

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★
Edit this entry  
09
Juno

Juno

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Fast Girls

Fast Girls

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tracy Beaker: The Movie of Me

Tracy Beaker: The Movie of Me

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Dig

The Dig

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Edit this entry  
05
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Edit this entry  
03
Palo Santo

Palo Santo

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★
Edit this entry  
03
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
Edit this entry  
02
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★
Edit this entry  
01
I Am Jonas

I Am Jonas

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry