• Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The Little Things

    ★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Tony Parker: The Final Shot

    ★★★

  • Death to 2020

    ★★½

  • Burrow

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • A Recipe for Seduction

    ★★★★★

  • The Call

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Mank

    ★★★

  • The Undoing

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Run

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★★

  • The Third Day

    ★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Antebellum

    ★★½

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Peninsula

    ★★★

  • Psych 2: Lassie Come Home

    ★★★★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • #Alive

    ★★★

  • Candyman

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Defending Jacob

    ★★★½

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • 12 Hour Shift

    ★★★½

  • Money Heist: The Phenomenon

    ★★★½

  • The History of the Seattle Mariners

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • Bloodshot

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★

  • Fantasy Island

    ★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Save Yourselves!

    ★★★

  • Possessor

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • His House

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • The Outsider

    ★★★

  • Underwater

    ★★

  • Dolittle

    ★½

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★