thewiz245 has logged 21 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Clerks

Clerks

1994
×
★★★
Edit this entry  
27
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Scanner Darkly

A Scanner Darkly

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
I Am the Night

I Am the Night

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Femme Fatale

Femme Fatale

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★½
Edit this entry  
15
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
High and Low

High and Low

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Thin Blue Line

The Thin Blue Line

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry