Sort by
  • Wonka

  • Babylon

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★★

  • Don't Worry Darling

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★★★

  • Elvis

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Halloween Kills

    ½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • He's All That

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

  • Annette

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Voyagers

    ★½

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Assembled: The Making of WandaVision

    ★★★★★

  • Moxie

    ★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

  • Chaos Walking

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Creating The Queen's Gambit

  • The Méliès Mystery

    ★★

  • The Last Blockbuster

    ★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Prom

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Monday

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Class Action Park

    ★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • A Parks and Recreation Special

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • Oh, Sorry