RSS feed for Ich bin nie aus der Kirche ausgetreten. Katholik sein macht Fun und entspricht meinem zynischen Gemüt.

Ich bin nie aus der Kirche ausgetreten. Katholik sein macht Fun und entspricht meinem zynischen Gemüt. has logged 265 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
Read the review Edit this entry  
31
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Horsehead

Horsehead

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Satan

Satan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Eden Log

Eden Log

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Leatherface

Leatherface

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Frontier(s)

Frontier(s)

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Ordeal

The Ordeal

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tombs of the Blind Dead

Tombs of the Blind Dead

1972
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Entity

The Entity

1982
×
★★★★
Edit this entry  
06
Huset vid vägens ände

Huset vid vägens ände

2003
×
★★★
Edit this entry  
05
Young Ones

Young Ones

2014
×
★★★½
Edit this entry  
05
Here Alone

Here Alone

2016
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Party

The Party

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
High Tension

High Tension

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Among the Living

Among the Living

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Crucible

The Crucible

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Wicked Within

The Wicked Within

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hidden Reserves

Hidden Reserves

2016
×
★★½
Edit this entry  
27
The Harvest

The Harvest

2013
×
★★★
Edit this entry  
24
Cruel Summer

Cruel Summer

2016
×
★★★½
Edit this entry  
23
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★½
Edit this entry  
23
The Sinner

The Sinner

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Number 23

The Number 23

2007
×
★★★
Edit this entry  
21
Summer Scars

Summer Scars

2009
×
★★★
Edit this entry  
20
Livid

Livid

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sin City

Sin City

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Veronica

Veronica

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dark Woods II

Dark Woods II

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Killing Ground

Killing Ground

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Vault

The Vault

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Midnight Meat Train

The Midnight Meat Train

2008
×
★★★
Edit this entry  
06
Raw

Raw

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Cage Dive

Cage Dive

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
1922

1922

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Last Unicorn

The Last Unicorn

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
Read the review Edit this entry  
03
The Dinner

The Dinner

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Boyka: Undisputed IV

Boyka: Undisputed IV

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jungle

Jungle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dead Silence

Dead Silence

2007
×
★★★
Edit this entry