• X

    ★★★★

  • Colin in Black & White

    ★★★★★

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★★

  • Squid Game

  • Kate

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • He's All That

  • Clickbait

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Luca

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

  • Get the Grift

  • Moxie

    ★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Double Dad

  • Sweet Home

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Just Another Christmas

  • Two Distant Strangers

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Run

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Adventure Time: Distant Lands

    ★★★★

  • #Alive

  • The Half of It

    ★★

  • All Day and a Night

    ★★★★★

  • Rich in Love

    ★★★★½

  • The Willoughbys

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • All the Bright Places

    ★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Brahms: The Boy II

  • The Night Clerk

  • Airplane Mode

  • A Fall from Grace

    ★★★★★

  • My Mom is a Character 3

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

  • Frozen II

  • Outcast Rockstar

    ★★★★★

  • The Addams Family

  • Miracle in Cell No. 7

  • Tall Girl

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Joker

  • Waves

    ★★★★

  • Annabelle Comes Home

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Ma

  • Parasite

  • Five Feet Apart

    ★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Minha Vida em Marte

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★★

  • Venom

  • Halloween

    ★★★★★

  • Beautiful Boy

  • Ana e Vitória

  • The First Purge

  • Deadpool 2