Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
½
Edit this entry  
25
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
Edit this entry  
03
Saint Frances

Saint Frances

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
Edit this entry  
28
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
24
A Simple Plan

A Simple Plan

1998
×
Edit this entry  
24
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Sherpa

Sherpa

2015
×
★★★★
Edit this entry  
21
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
Edit this entry  
09
Last Breath

Last Breath

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Run

Run

2020
×
★★½
Edit this entry  
02
The Occupant

The Occupant

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
Greta

Greta

2018
×
★★
Edit this entry  
29
Made in Italy

Made in Italy

2020
×
½
Edit this entry  
28
5 Centimeters per Second

5 Centimeters per Second

2007
×
★★★
Edit this entry  
17
News of the World

News of the World

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Terribly Happy

Terribly Happy

2008
×
★★½
Edit this entry  
26
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★½
Edit this entry  
19
Yung Lean: In My Head

Yung Lean: In My Head

2020
×
Edit this entry  
15
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★½
Edit this entry  
04
Little Fires Everywhere

Little Fires Everywhere

2020
×
★★
Edit this entry  
29
The Rental

The Rental

2020
×
★★
Edit this entry  
21
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Dawn Wall

The Dawn Wall

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Last Holiday

Last Holiday

2006
×
Edit this entry  
13
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Nimic

Nimic

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
★★★★
Edit this entry  
08
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
Mosul

Mosul

2019
×
★★½
Edit this entry  
04
Before I Go to Sleep

Before I Go to Sleep

2014
×
Read the review Edit this entry  
01
Sputnik

Sputnik

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
Once

Once

2007
×
★★½
Edit this entry  
28
Breadcrumb Trail

Breadcrumb Trail

2014
×
★★★★
Edit this entry  
28
Black Box

Black Box

2020
×
Edit this entry  
27
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★
Edit this entry  
26
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★
Edit this entry  
23
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★½
Edit this entry  
21
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Level 16

Level 16

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
20
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★
Edit this entry