Sort by

Thiago has logged 97 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Family Switch

Family Switch

2023
×
★★★
Edit this entry  
30
Toll

Toll

2023
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
Are You There God? It's Me, Margaret.

Are You There God? It's Me, Margaret.

2023
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Flash

The Flash

2023
×
★★½
Edit this entry  
24
Napoleon

Napoleon

2023
×
★★★
Edit this entry  
21
Nosso Sonho

Nosso Sonho

2023
×
★★★
Edit this entry  
20
Strange Way of Life

Strange Way of Life

2023
×
★★★½
Edit this entry  
19
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★½
Edit this entry  
11
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Killer

The Killer

2023
×
★★★½
Edit this entry  
27
Burning Betrayal

Burning Betrayal

2023
×
Edit this entry  
22
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Elis & Tom

Elis & Tom

2022
×
★★★
Edit this entry  
01
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Pictures of Ghosts

Pictures of Ghosts

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★½
Edit this entry  
28
sex, lies, and videotape

sex, lies, and videotape

1989
×
★★★★
Edit this entry  
20
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★★
Edit this entry  
06
Vicky Cristina Barcelona

Vicky Cristina Barcelona

2008
×
★★★★
Edit this entry  
01
Somebody I Used to Know

Somebody I Used to Know

2023
×
★★½
Edit this entry  
23
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★½
Edit this entry  
22
Barbie

Barbie

2023
×
★★★½
Edit this entry  
19
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★
Edit this entry  
18
Mission: Impossible – Fallout

Mission: Impossible – Fallout

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Lô Borges - Toda Essa Água

Lô Borges - Toda Essa Água

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★★★
Edit this entry  
23
Lupicínio Rodrigues: Confissões de um Sofredor

Lupicínio Rodrigues: Confissões de um Sofredor

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Quilombo

Quilombo

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Baile Soul

Baile Soul

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Pixote

Pixote

1980
×
★★★★
Edit this entry  
19
Black Mirror: Mazey Day

Black Mirror: Mazey Day

2023
×
★★½
Edit this entry  
18
Black Mirror: Loch Henry

Black Mirror: Loch Henry

2023
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Black Mirror: Joan Is Awful

Black Mirror: Joan Is Awful

2023
×
★★
Edit this entry  
16
Elemental

Elemental

2023
×
★★★
Edit this entry  
13
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★★
Edit this entry  
08
Ain't Them Bodies Saints

Ain't Them Bodies Saints

2013
×
★★★½
Edit this entry  
07
Tchaikovsky’s Wife

Tchaikovsky’s Wife

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Contempt

Contempt

1963
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Soul Kitchen

Soul Kitchen

2009
×
★★★
Edit this entry  
21
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★★
Edit this entry  
20
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★
Edit this entry  
21
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★
Read the review Edit this entry