• The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Space Sweepers

    ★★★½

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Project Power

    ★★

  • Extraction

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Undone

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Shaft

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Parasite

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Bacurau

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Yesterday

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★½

  • The Vast of Night

    ★★★★

  • Glass

    ★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Maniac

    ★★★

  • Green Book

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★

  • First Man

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Pacific Rim: Uprising

  • Ready Player One

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★½

  • The Cloverfield Paradox

    ★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Adam: The Prophet

    ★★½

  • Wonder

    ★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★

  • Adam: The Mirror

    ★★½