RSS feed for Thibaut
  • Someone, somewhere

  • The Eddy

    ★★★

  • Hollywood

    ★★★½

  • Murder to Mercy: The Cyntoia Brown Story

    ★★★

  • A Secret Love

    ★★★½

  • Beastie Boys Story

    ★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Forte

  • Kubrick by Kubrick

    ★★★½

  • Unorthodox

    ★★★★

  • The Occupant

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Softcore

    ★★★½

  • The Way Back

    ★★★

  • Playdate with Destiny

    ★★★

  • The Trials of Gabriel Fernandez

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Horse Girl

    ★★½

  • Wendy

    ★★★½

  • Downhill

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Wake Up

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Man Up!

    ★★

  • Play

    ★★★

  • Pinocchio

    ★★★½

  • The Wait

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Lola

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Who Killed Little Gregory?

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★

  • Klaus

    ★★★½

  • The Specials

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Miracle in Cell No. 7

    ★½

  • Tell Me Who I Am

    ★★★½

  • #Iamhere

    ★★

  • A Progressive Girl

    ★★★

  • Perfect Nanny

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Inside Bill's Brain: Decoding Bill Gates

    ★★★

  • Selfie

    ★★★

  • Unbelievable

    ★★★½

  • Lucy in the Sky

    ★★½

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

    ★★★½

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Proxima

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Revenir

    ★★★½

  • A Son

    ★★★½

  • My Days of Glory

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • The Assistant

    ★★★½

  • An Officer and a Spy

    ★★★½

  • Waves

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½