RSS feed for Thibaut

Thibaut has watched 189 action films.

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Proxima

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Crawl

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • The Wolf's Call

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Gringo

    ★★★

  • Black Panther

    ★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Geostorm

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★

  • Revenge

  • Memoir of a Murderer

    ★★★

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Okja

    ★★★★

  • Ghost in the Shell

    ★★

  • Baby Driver

    ★★

  • Logan

    ★★★

  • The Lost City of Z

    ★★★★

  • Suicide Squad

    ★★

  • The Purge: Election Year

    ★★

  • The Nice Guys

    ★★★

  • Train to Busan

    ★★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★

  • Deadpool

    ★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • Spectre

    ★★★

  • Kung Fury

    ★★★

  • Sicario

    ★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Chappie

    ★★★

  • The Interview

    ★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★

  • American Sniper

    ★★

  • Big Hero 6

    ★★★

  • Into the Storm

  • Edge of Tomorrow

    ★★

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★

  • Captain Phillips

    ★★★

  • All Is Lost

    ★★

  • Elysium

    ★★

  • World War Z

    ★★★

  • Man of Steel

    ★★

  • This Is the End

    ★★½

  • Charlie Countryman

    ★★★

  • Life of Pi

    ★★★★

  • Skyfall

    ★★★

  • Taken 2

    ★★

  • Looper

    ★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★

  • The Avengers

    ★★★

  • 21 Jump Street

    ★★

  • Rebellion

    ★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★½

  • Inception

    ★★★★

  • Paris Express

  • Avatar

    ★★★★

  • The Girl Who Played with Fire

    ★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★

  • OSS 117: Lost in Rio

    ★★★

  • Watchmen

    ★★★

  • Quantum of Solace

    ★★★