RSS feed for Thibaut

Thibaut has watched 1,308 dramatic films.

  • The Eddy

    ★★★

  • Hollywood

    ★★★½

  • Unorthodox

    ★★★★

  • The Occupant

    ★★½

  • The Way Back

    ★★★

  • Horse Girl

    ★★½

  • Downhill

    ★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Wake Up

    ★★★

  • Man Up!

    ★★

  • Pinocchio

    ★★★½

  • Lola

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★

  • The Specials

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Miracle in Cell No. 7

    ★½

  • Tell Me Who I Am

    ★★★½

  • A Progressive Girl

    ★★★

  • Perfect Nanny

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Unbelievable

    ★★★½

  • Lucy in the Sky

    ★★½

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Proxima

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Revenir

    ★★★½

  • A Son

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • The Assistant

    ★★★½

  • An Officer and a Spy

    ★★★½

  • Waves

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Only the Animals

    ★★★

  • Someone, Somewhere

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Adoration

    ★★★

  • Hair Love

    ★★★½

  • Camille

    ★★★½

  • Crawl

    ★★★

  • The Room

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • When They See Us

    ★★★★½

  • School Life

    ★★★

  • White Echo

    ★★½

  • And Then the Bear

    ★★½

  • Anna

    ★★★

  • Monster God

    ★★½

  • Sibyl

    ★★★½

  • It Must Be Heaven

    ★★★

  • The Distance Between Us and the Sky

    ★★★★

  • Mektoub, My Love: Intermezzo

    ★★★

  • Oh Mercy

    ★★★

  • Matthias & Maxime

    ★★★½

  • Party Day

    ★★★

  • She Runs

    ★★★½

  • Tuesday From 8 to 6

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½