• Night of the Coconut

  • Lightyear

    ★★★½

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★★½

  • Doctor Who: Legend of the Sea Devils

  • The Northman

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

  • Moon Knight

  • RRR

    ★★★★★

  • Moonshot

    ★★½

  • Ambulance

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★½

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Doctor Who: Eve of the Daleks

  • Death to 2021

    ★★

  • A Very British Scandal

    ★★½

  • A Ghost Story for Christmas: The Mezzotint

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

  • Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

  • Hawkeye

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Marvel Studios' 2021 Disney+ Day Special

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • The Simpsons in Plusaversary

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Ear for Eye

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • LEGO Star Wars Terrifying Tales

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Akakiri

  • Lop & Ochō

  • The Elder

  • T0-B1

  • The Ninth Jedi

  • The Village Bride

  • The Twins

  • Tatooine Rhapsody

  • The Duel

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Dear Evan Hansen

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½