Sort by

idil has logged 18 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Comedy Central Roast of Alec Baldwin

Comedy Central Roast of Alec Baldwin

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Filth

Filth

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Trouble with You

The Trouble with You

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The I-Land

The I-Land

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Climax

Climax

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Circle

Circle

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Maps to the Stars

Maps to the Stars

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry