• Deep Water

    ★★

  • The Batman

    ★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Encanto

    ★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Schumacher

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Naomi Osaka

    ★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★

  • The Tomorrow War

    ★★

  • Luca

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Solos

    ★★★

  • Cruella

    ★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★½

  • Stowaway

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Boogie

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Us Again

    ★★★★

  • Behind Her Eyes

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • It's a Sin

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Wish Dragon

    ★★★

  • The Dig

    ★★★½

  • The Serpent

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★½

  • Happiest Season

    ★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★½

  • Holidate

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★½

  • Soul

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • All or Nothing: Tottenham Hotspur

    ★★★½

  • The Paper Tigers

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Project Power

    ★½

  • Hamilton

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Athlete A

    ★★★

  • A Whisker Away

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★