Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Doctor Who: The Invisible Enemy

Doctor Who: The Invisible Enemy

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dreadnaught

Dreadnaught

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Operation Fortune: Ruse de Guerre

Operation Fortune: Ruse de Guerre

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Resident Evil: Death Island

Resident Evil: Death Island

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Sound of Freedom

Sound of Freedom

2023
×
★★★
Edit this entry  
22
The Boy and the Heron

The Boy and the Heron

2023
×
★★★★
Edit this entry  
13
Mahou Sentai Magiranger vs. Dekaranger

Mahou Sentai Magiranger vs. Dekaranger

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Metalocalypse: Army of the Doomstar

Metalocalypse: Army of the Doomstar

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
War Sailor

War Sailor

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Killer

The Killer

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Marvels

The Marvels

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Edit this entry  
10
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Piratene

Piratene

1983
×
★★★
Edit this entry  
04
Godzilla Fest 4: Operation Jet Jaguar

Godzilla Fest 4: Operation Jet Jaguar

2023
×
Edit this entry  
03
Godzilla vs. Megalon

Godzilla vs. Megalon

2023
×
Edit this entry  
03
The Equalizer 3

The Equalizer 3

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Continental: From the World of John Wick

The Continental: From the World of John Wick

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Saw X

Saw X

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dagon

Dagon

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Godzilla vs. Destoroyah

Godzilla vs. Destoroyah

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Nun II

The Nun II

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Videoman

Videoman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
South Park: Joining the Panderverse

South Park: Joining the Panderverse

2023
×
★★★★
Edit this entry  
27
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Fall of the House of Usher

The Fall of the House of Usher

1928
×
Read the review Edit this entry  
25
Metalocalypse: The Doomstar Requiem

Metalocalypse: The Doomstar Requiem

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Wicked City

The Wicked City

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Guardian

The Guardian

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sweet Home

Sweet Home

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
#Manhole

#Manhole

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Riding the Bullet

Riding the Bullet

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Suitable Flesh

Suitable Flesh

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Gnomes!

Gnomes!

2022
×
★★★½
Edit this entry  
21
Door

Door

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Departing Seniors

Departing Seniors

2023
×
Read the review Edit this entry  
20
Isle of Darkness

Isle of Darkness

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Infested

Infested

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bloody Angels

Bloody Angels

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Primevals

The Primevals

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Critters 2

Critters 2

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
There's Something in the Barn

There's Something in the Barn

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry