Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Kapp to Cape

Kapp to Cape

2015
×
★★½
Edit this entry  
04
The Game Changers

The Game Changers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Biking Borders - eine etwas andere Reise

Biking Borders - eine etwas andere Reise

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Saw II

Saw II

2005
×
★★★
Edit this entry  
19
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Lock, Stock and Two Smoking Barrels

Lock, Stock and Two Smoking Barrels

1998
×
★★★½
Edit this entry  
16
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★
Edit this entry  
13
The Forgotten Battle

The Forgotten Battle

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★
Edit this entry  
26
Red Dragon

Red Dragon

2002
×
★★★
Edit this entry  
22
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★
Edit this entry  
20
David Attenborough: A Life on Our Planet

David Attenborough: A Life on Our Planet

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★½
Edit this entry  
11
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Edit this entry  
07
Safety

Safety

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
District 9

District 9

2009
×
★★★
Edit this entry  
09
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
★★★
Edit this entry  
05
The Painted Bird

The Painted Bird

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★
Edit this entry  
01
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Operation Finale

Operation Finale

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
The Mule

The Mule

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★½
Edit this entry  
23
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★
Edit this entry  
20
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Annabelle

Annabelle

2014
×
★½
Edit this entry  
14
Holidate

Holidate

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Brimstone

Brimstone

2016
×
★★★
Edit this entry  
18
Single White Female

Single White Female

1992
×
★★★
Edit this entry  
03
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★
Edit this entry  
26
Seconds

Seconds

1966
×
★★★
Edit this entry  
05
Talk to Her

Talk to Her

2002
×
★★★
Edit this entry  
28
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★
Edit this entry  
16
The Young Offenders

The Young Offenders

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
7500

7500

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Dirty Mind

Dirty Mind

2009
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Professor and the Madman

The Professor and the Madman

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★
Edit this entry  
08
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★½
Edit this entry