Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
Edit this entry  
02
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Elvis

Elvis

2022
×
★★
Edit this entry  
27
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Yesterday

Yesterday

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
22
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★½
Edit this entry  
11
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
Edit this entry  
11
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
Edit this entry  
08
Paws of Fury: The Legend of Hank

Paws of Fury: The Legend of Hank

2022
×
½
Edit this entry  
06
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Lion King

The Lion King

2019
×
½
Read prior review Edit this entry  
04
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★
Edit this entry  
02
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Holes

Holes

2003
×
★★½
Edit this entry  
31
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
Edit this entry  
23
Men

Men

2022
×
Read the review Edit this entry  
23
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
Edit this entry  
22
Senior Year

Senior Year

2022
×
Edit this entry  
18
The Lost City

The Lost City

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
Read the review Edit this entry  
04
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Northman

The Northman

2022
×
Edit this entry  
12
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Morbius

Morbius

2022
×
Edit this entry  
21
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Batman

The Batman

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Marry Me

Marry Me

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Scream

Scream

2022
×
Edit this entry  
01
The King's Man

The King's Man

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Redeeming Love

Redeeming Love

2022
×
Read the review Edit this entry  
29
Redeeming Love

Redeeming Love

2022
×
Read the review Edit this entry  
29
Redeeming Love

Redeeming Love

2022
×
Read the review Edit this entry  
29
Redeeming Love

Redeeming Love

2022
×
Read the review Edit this entry  
29
Redeeming Love

Redeeming Love

2022
×
Read the review Edit this entry  
29
Redeeming Love

Redeeming Love

2022
×
Read the review Edit this entry  
23
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry