Sort by

thisdamnassrock has logged 155 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
Edit this entry  
29
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
Edit this entry  
29
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
Edit this entry  
29
Rock Dog

Rock Dog

2016
×
Read the review Edit this entry  
29
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
Edit this entry  
23
Sing 2

Sing 2

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
For All Mankind

For All Mankind

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mulan

Mulan

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Encanto

Encanto

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
Edit this entry  
08
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
Edit this entry  
02
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Twilight

Twilight

2008
×
Edit this entry  
24
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
PAW Patrol: The Movie

PAW Patrol: The Movie

2021
×
Edit this entry  
22
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
Edit this entry  
19
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★½
Edit this entry  
16
Respect

Respect

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
Edit this entry  
29
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
127 Hours

127 Hours

2010
×
★★★
Edit this entry  
21
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★
Edit this entry  
20
Space Jam

Space Jam

1996
×
Edit this entry  
20
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
Edit this entry  
18
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Edit this entry  
13
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
13
The Boss Baby: Family Business

The Boss Baby: Family Business

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The Boss Baby: Family Business

The Boss Baby: Family Business

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
28
F9

F9

2021
×
Edit this entry  
22
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★
Edit this entry  
21
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
Edit this entry  
16
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Edit this entry