• Scream

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Hawkeye

  • Home Sweet Home Alone

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • V/H/S/94

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★½

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Resort to Love

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★

  • Old

    ★★★★

  • Nitram

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Memoria

    ★★★½

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Val

    ★★★½

  • Annette

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Wolfgang

    ★★★½

  • Good on Paper

    ★★

  • Fatherhood

    ★★½

  • Luca

    ★★★

  • The Beta Test

    ★★★½

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★½

  • Awake

    ★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • F9

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Fanny: The Right to Rock

    ★★★½

  • Come Back Anytime

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Stowaway

    ★★

  • Cannon Arm and the Arcade Quest

    ★★★★

  • Thunder Force

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Stuffed

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★½

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★

  • Cousins

    ★★★★

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★★

  • Language Lessons

    ★★★½

  • Poly Styrene: I Am a Cliché

    ★★★