• Nope

  • Elvis

  • Crimes of the Future

  • Men

  • Top Gun: Maverick

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Moonfall

  • The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Eternals

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Last Duel

  • Dear Evan Hansen

  • Halloween Kills

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Card Counter

  • The Power of the Dog

  • Malignant

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Titane

  • The French Dispatch

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • F9

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • The Scary of Sixty-First

  • Tenet

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • His House

    ★★★

  • Cats

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

  • 1917

    ★★★½

  • The Irishman

  • Jojo Rabbit

  • Dolemite Is My Name

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★½

  • Midsommar

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Us

  • Captain Marvel

  • Monos

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Halloween

    ★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • The Favourite

  • Mission: Impossible - Fallout