• Nope

    ★★★★

  • Persuasion

    ★★★

  • X

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

  • Fresh

    ★★★★

  • The House

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

  • Dune

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The French Dispatch

  • The Worst Person in the World

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • The Call

    ★★★½

  • Puparia

    ★★★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Onward

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • The Night House

    ★★★★

  • Spree

  • Little Women

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • It Chapter Two

  • Ready or Not

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • The Lodge

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Crazy Rich Asians

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★

  • Oh, Hello on Broadway

    ★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★★

  • Super Dark Times

    ★★½