Sort by

ThisWasAMistake has logged 26 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
Sing

Sing

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Radium Girls

Radium Girls

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Full Out 2: You Got This!

Full Out 2: You Got This!

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
18
An American Girl: McKenna Shoots for the Stars

An American Girl: McKenna Shoots for the Stars

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Orpheus

Orpheus

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
PAW Patrol: The Movie

PAW Patrol: The Movie

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Remix

Remix

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry