RSS feed for Thomas
  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 1917

    ★★★★½

  • The Scarecrow

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • The Last Tree

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★½

  • Venom

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • Free Solo

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • First Man

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★

  • The Package

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

  • The Kissing Booth

    ½

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • Wonder

    ★★★

  • Justice League

    ½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Happy Death Day

    ★★

  • Spielberg

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Downsizing

    ★★½

  • It

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★½

  • American Made

    ★★½

  • What Happened to Monday

    ★★½

  • The Emoji Movie

    ½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Tour de Pharmacy

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Cars 3

    ★★

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • The Boss Baby

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • The Foreigner

    ★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★

  • Logan

    ★★★½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★★