RSS feed for Thomas
  • The Wolverine

    ★★★

  • Kick-Ass 2

    ★★★

  • The World's End

    ★★★★½

  • The Lone Ranger

    ★★½

  • World War Z

    ★★½

  • Man of Steel

    ★★★½

  • Monsters University

    ★★★½

  • After Earth

    ★½

  • Now You See Me

    ★★

  • The Great Gatsby

    ★★★

  • Iron Man 3

    ★★½

  • The Incredible Burt Wonderstone

    ★★

  • The Croods

    ★★★

  • Before Midnight

    ★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • Wreck-It Ralph

    ★★★

  • Skyfall

    ★★★½

  • Argo

    ★★★★

  • The Odd Life of Timothy Green

    ★★

  • Beasts of the Southern Wild

    ★★★★

  • The Amazing Spider-Man

    ★★½

  • Brave

    ★★★½

  • A Fantastic Fear of Everything

    ★★★½

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★

  • Men in Black 3

    ★★

  • The Avengers

    ★★★

  • Sherlock: The Reichenbach Fall

  • Mission: Impossible - Ghost Protocol

    ★★★½

  • Sherlock Holmes: A Game of Shadows

    ★★★

  • Happy Feet Two

    ★★

  • The Muppets

    ★★★

  • The Adventures of Tintin

    ★★★★

  • Cowboys & Aliens

    ½

  • The Smurfs

    ★★

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★½

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★★

  • Green Lantern

    ★½

  • Cars 2

    ★½

  • X-Men: First Class

    ★★★½

  • Drive

    ★★★★

  • Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

    ★½

  • Thor

    ★★½

  • Kill Bill: The Whole Bloody Affair

  • Limitless

    ★★★

  • Rango

    ★★★★

  • Paul

    ★★★★

  • Gulliver's Travels

  • TRON: Legacy

    ★★

  • 127 Hours

    ★★★½

  • Megamind

    ★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    ★★½

  • The Social Network

    ★★★★½

  • Submarine

    ★★★★

  • The King's Speech

    ★★★½

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★½

  • The Sorcerer's Apprentice

    ★★

  • Inception

    ★★★★★

  • Toy Story 3

    ★★★★½

  • The Karate Kid

    ★★½

  • The A-Team

    ★★½

  • Iron Man 2

    ★★½

  • Kick-Ass

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon

    ★★★½

  • Shutter Island

    ★★★★½

  • Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

    ★★

  • Sherlock Holmes

    ★★★

  • Avatar

    ★★★½

  • Old Dogs

    ★½

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★★

  • 2012

  • Zombieland

    ★★★½

  • Case 39

    ★★