• Zombieland

    ★★★½

  • Case 39

    ★★

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

    ★★★½

  • The Hangover

    ★★★½

  • Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

    ★½

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • Up

    ★★★★½

  • X-Men Origins: Wolverine

    ★½

  • Monsters vs Aliens

    ★★

  • Nativity!

    ★★★

  • Quantum of Solace

    ★★★

  • Journey to the Center of the Earth

    ★★

  • WALL·E

    ★★★★

  • The Incredible Hulk

    ★★

  • Kung Fu Panda

    ★★★½

  • Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

    ★★★

  • Speed Racer

    ★★★

  • Iron Man

    ★★★★

  • In Bruges

    ★★★★½

  • Drillbit Taylor

    ★★

  • The Golden Compass

    ★★

  • The Darjeeling Limited

    ★★★★½

  • The Simpsons Movie

    ★★★

  • Harry Potter and the Order of the Phoenix

    ★★★½

  • Ratatouille

    ★★★★★

  • Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

    ★½

  • Death Proof

    ★★★½

  • No Country for Old Men

    ★★★★★

  • Pirates of the Caribbean: At World's End

    ★★★

  • Shrek the Third

    ★★½

  • Spider-Man 3

    ★★★

  • Meet the Robinsons

    ★★★

  • Zodiac

    ★★★★½

  • Ghost Rider

    ★★

  • Hot Fuzz

    ★★★★★

  • 300

    ★★½

  • Happy Feet

    ★★★

  • Casino Royale

    ★★★★

  • The Santa Clause 3: The Escape Clause

  • Night at the Museum

    ★★★★

  • The Prestige

    ★★★★½

  • The Departed

    ★★★★½

  • Children of Men

    ★★★★½

  • Pan's Labyrinth

    ★★★★★

  • Monster House

    ★★★★

  • Superman Returns

    ★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

    ★★½

  • Mission: Impossible III

    ★★★½

  • Cars

    ★★★½

  • Hoodwinked!

    ★★★½

  • Zathura: A Space Adventure

    ★★½

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

    ★★★★

  • Chicken Little

    ★★★

  • The Greatest Game Ever Played

    ★★★

  • Sky High

    ★★½

  • Charlie and the Chocolate Factory

    ★★½

  • Fantastic Four

    ★½

  • Batman Begins

    ★★★★

  • Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

    ★★★

  • Jack-Jack Attack

    ★★½

  • Robots

    ★★★

  • Ocean's Twelve

    ★★★

  • The Life Aquatic with Steve Zissou

    ★★★★½

  • National Treasure

    ★★★

  • The Incredibles

    ★★★★★

  • The Polar Express

    ★★★★

  • I, Robot

    ★★★½

  • Spider-Man 2

    ★★★★½

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

    ★★★★½

  • The Day After Tomorrow

    ★★

  • Shrek 2

    ★★★

  • Kill Bill: Vol. 2

    ★★★★½