RSS feed for Thomas
  • The Prestige

    ★★★★½

  • Indiana Jones and the Last Crusade

    ★★★★★

  • Raiders of the Lost Ark

    ★★★★★

  • Indiana Jones and the Temple of Doom

    ★★★★

  • The Breakfast Club

    ★★★★

  • Back to the Future Part III

    ★★★★

  • Beasts of the Southern Wild

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Top Gun

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Darjeeling Limited

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Raising Arizona

    ★★★★

  • Apocalypse Now

    ★★★★½

  • The Royal Tenenbaums

    ★★★★½

  • Rear Window

    ★★★★★

  • The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

    ★★★★

  • Billy Elliot

    ★★★★