Sort by
  • Malcolm & Marie

  • News of the World

  • The Last Blockbuster

  • The Trial of the Chicago 7

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • Beastie Boys Story

  • Extraction

  • My Octopus Teacher

  • Klaus

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Stars Above Us

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Avengement

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Easy Love

    ★★★

  • System Crasher

  • Honeyland

  • Apollo 11

    ★★★★★

  • Fyre

  • The Night Comes for Us

    ★★★★

  • The Wind

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★½

  • Shirkers

  • Hereditary

  • Coco

  • Jim & Andy: The Great Beyond

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Hostiles

  • Brawl in Cell Block 99

  • Dunkirk

  • Baby Driver

  • Get Out

    ★★★½

  • Casting JonBenet

  • Bad Day for the Cut

    ★★★½

  • Axolotl Overkill

    ★★

  • The Magnificent Seven

  • I Am Not Your Negro

  • Into the Inferno

  • Suicide Squad

    ★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • Hail, Caesar!

    ★★★★

  • Mike Nichols: An American Master

  • Weiner

  • Lo and Behold: Reveries of the Connected World

  • The Revenant

    ★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

  • The Ridiculous 6

  • The Hateful Eight

    ★★★½

  • Bone Tomahawk

  • Everything Is Copy

    ★★

  • The Visit

    ★★★★

  • De Palma

  • Inside Out

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Slow West

  • Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

  • The Witch

    ★★★★★

  • Blackhat

  • Interstellar

  • Citizenfour

  • Gone Girl

  • Guardians of the Galaxy

  • A Million Ways to Die in the West

  • The Homesman

  • The Salvation

  • It Follows

    ★★★★★

  • Whiplash

  • The Wolf of Wall Street

  • Her

  • Coherence

    ★★★½

  • Under the Skin

  • Gravity