Sort by

Thomas has logged 12 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ip Man

Ip Man

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fitzcarraldo

Fitzcarraldo

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Aguirre, the Wrath of God

Aguirre, the Wrath of God

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry