Sort by

Thomas has logged 13 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Sexy Beast

Sexy Beast

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Twentynine Palms

Twentynine Palms

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
A Scanner Darkly

A Scanner Darkly

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Brothers

Brothers

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Eternals

Eternals

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shame

Shame

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
First Cow

First Cow

2019
×
★★
Read the review Edit this entry