Kim has logged 20 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
A Very English Scandal

A Very English Scandal

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
Red Riding Hood

Red Riding Hood

2011
×
Read the review Edit this entry  
23
The Night of the Generals

The Night of the Generals

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
I'm Not A Rebel

I'm Not A Rebel

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
Kiss the Girls

Kiss the Girls

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bill Burr: Walk Your Way Out

Bill Burr: Walk Your Way Out

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Undrafted

Undrafted

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Huey Lewis and the News: Rockpalast Live

Huey Lewis and the News: Rockpalast Live

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Savage Grace

Savage Grace

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Huey Lewis and the News: Before!

Huey Lewis and the News: Before!

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
I Do... Until I Don't

I Do... Until I Don't

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry