Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Together

Together

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Biggest Little Farm

The Biggest Little Farm

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Night House

The Night House

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
16
The Chill Factor

The Chill Factor

1993
×
Read the review Edit this entry  
08
Swing You Sinners!

Swing You Sinners!

1930
×
Read the review Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
Read the review Edit this entry  
01
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Polyester

Polyester

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Beast in Heat

The Beast in Heat

1977
×
Read the review Edit this entry  
25
Wolf Guy

Wolf Guy

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Rope

Rope

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Body Melt

Body Melt

1993
×
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Shadow of a Doubt

Shadow of a Doubt

1943
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Saboteur

Saboteur

1942
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Clueless

Clueless

1995
×
Read the review Edit this entry  
19
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Versus

Versus

2000
×
Read the review Edit this entry  
12
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Brick

Brick

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Matewan

Matewan

1987
×
★★★★
Edit this entry  
08
Heat

Heat

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
I Know This Much Is True

I Know This Much Is True

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Q: Into the Storm

Q: Into the Storm

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Making The Leftovers

Making The Leftovers

2014
×
Read the review Edit this entry  
22
Far from Heaven

Far from Heaven

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Witness for the Prosecution

Witness for the Prosecution

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
White Eye

White Eye

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Opera

Opera

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Don't Torture a Duckling

Don't Torture a Duckling

1972
×
★★★½
Edit this entry  
02
1:42.08

1:42.08

1966
×
Read the review Edit this entry  
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Magnum Force

Magnum Force

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
In the Heat of the Night

In the Heat of the Night

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
04
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry