Sort by
  • Orion and the Dark

    ★★★

  • The Hero's Journey aka My Life aka The Caleb Johnston Story (I'm Caleb)

    ★★★

  • VISIT

  • goodlongpee the movie

  • Scott Pilgrim Takes Off

    ★★★

  • Five Nights at Freddy's

  • Poison

    ★★★

  • The Rat Catcher

    ★★½

  • The Swan

    ★★★½

  • Dream Scenario

    ★★★½

  • American Fiction

    ★★½

  • The Killer

    ★★½

  • All of Us Strangers

    ★★★★

  • Poor Things

    ★★★★½

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★★

  • The Holdovers

    ★★★½

  • Saltburn

    ★★

  • Adventure Time: Fionna & Cake

    ★★★★

  • El Conde

    ★★½

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

    ★★½

  • Transgender Nuclear Suicide Sojourner

  • Necessity: Transgender Kiss

  • The Boy and the Heron

    ★★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★½

  • Barbie

    ★★½

  • Wish You Were Here

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★

  • Nimona

    ★★½

  • Once Upon a Studio

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★½

  • The Old Oak

    ★★★

  • Perfect Days

    ★★★★

  • In Our Day

    ★★★½

  • The Taste of Things

    ★★½

  • Fallen Leaves

    ★★★½

  • Asteroid City

    ★★★★

  • Club Zero

  • The Settlers

    ★★★½

  • Trailer of a Film That Will Never Exist: Phony Wars

  • The Book of Solutions

    ★★

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★

  • Robot Dreams

    ★★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★½

  • May December

    ★★★★

  • Four Daughters

    ★★★½

  • The Zone of Interest

    ★★★★½

  • About Dry Grasses

    ★★★★★

  • Anselm

    ★★★

  • Monster

    ★★★½

  • Strange Way of Life

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★½

  • Beau Is Afraid

    ★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

  • Shin Kamen Rider

    ★★★

  • Joy Ride

    ★★★

  • Evil Dead Rise

    ★★★

  • Bottoms

    ★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★½

  • Afire

    ★★★

  • Inside

    ★★★

  • Here

    ★★★

  • In Water

    ★★★

  • BlackBerry

    ★★★

  • Jackals & Fireflies

  • Three Sparks

    ★★½

  • Knock at the Cabin

    ★★

  • Burning Fire

    ★★★

  • Before the Buzzards Arrive

    ★½

  • Passages

    ★★★

  • You Hurt My Feelings

    ★★½

  • Kokomo City

    ★★★½