Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Sunshine State

Sunshine State

2022
×
Edit this entry  
05
Ram Dass, Going Home

Ram Dass, Going Home

2017
×
Edit this entry  
04
three sparks

three sparks

2023
×
★★½
Edit this entry  
01
EO

EO

2022
×
★★★½
Edit this entry  
01
Burning Fire

Burning Fire

2023
×
★★★
Edit this entry  
31
Pacifiction

Pacifiction

2022
×
★★★
Edit this entry  
31
Before the Buzzards Arrive

Before the Buzzards Arrive

2023
×
★½
Edit this entry  
30
Mind Game

Mind Game

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Blind Willow, Sleeping Woman

Blind Willow, Sleeping Woman

2022
×
★★★
Edit this entry  
27
Saint Omer

Saint Omer

2022
×
★★½
Edit this entry  
27
Showing Up

Showing Up

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
My Year of Dicks

My Year of Dicks

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
Causeway

Causeway

2022
×
★★½
Edit this entry  
23
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
All the Beauty and the Bloodshed

All the Beauty and the Bloodshed

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Eight Mountains

The Eight Mountains

2022
×
★★½
Edit this entry  
15
Islands of Fire

Islands of Fire

1955
×
Edit this entry  
15
Offering

Offering

1978
×
Edit this entry  
15
Nest

Nest

2022
×
★★★½
Edit this entry  
15
A Short Story

A Short Story

2022
×
★★★
Edit this entry  
14
Poker Face

Poker Face

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Smiles of a Summer Night

Smiles of a Summer Night

1955
×
★★★
Edit this entry  
11
Convenience Story

Convenience Story

2022
×
Edit this entry  
10
South Park: Bigger, Longer & Uncut

South Park: Bigger, Longer & Uncut

1999
×
★★★½
Edit this entry  
09
Werckmeister Harmonies

Werckmeister Harmonies

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring

Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Satantango

Satantango

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Cloud-Capped Star

The Cloud-Capped Star

1960
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Menu

The Menu

2022
×
★★½
Edit this entry  
02
The Sea Beast

The Sea Beast

2022
×
★★½
Edit this entry  
02
Shrek

Shrek

2001
×
★★★½
Edit this entry  
30
White Noise

White Noise

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Missing Pictures

Missing Pictures

2021
×
Edit this entry  
29
BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Deer Hunter

The Deer Hunter

1978
×
★★★★
Edit this entry  
27
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
Roald Dahl's Matilda the Musical

Roald Dahl's Matilda the Musical

2022
×
★★
Edit this entry  
24
Night Is Short, Walk on Girl

Night Is Short, Walk on Girl

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★
Edit this entry  
22
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Bros

Bros

2022
×
★½
Edit this entry  
16
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Edit this entry  
13
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
★★½
Edit this entry  
11
R.M.N.

R.M.N.

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Great Freedom

Great Freedom

2021
×
★★★★
Edit this entry