• Nope

    ★★★★½

  • Bullet Train

    ★★

  • Persuasion

    ★½

  • Labyrinth Ion

  • Showing Up

    ★★★★

  • Close

    ★★★★½

  • Stars at Noon

    ★★★½

  • Butterfly Vision

    ★★★★

  • Dodo

    ★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★½

  • Men

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • The Northman

    ★★★★

  • RRR

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★

  • The Humans

    ★★★½

  • Scenes from a Marriage

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Belfast

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Bergman Island

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • After Yang

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★

  • Stillwater

    ★★★

  • Annette

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Wrath of Man

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★½

  • Nobody

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★