Thomas has logged 15 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Lady Eve

The Lady Eve

1941
×
★★★
Edit this entry  
22
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hotel Pacific

Hotel Pacific

1975
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Flowers of St. Francis

The Flowers of St. Francis

1950
×
Edit this entry  
18
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
American Factory

American Factory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
1917

1917

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Great Dictator

The Great Dictator

1940
×
★★★★
Edit this entry  
03
Modern Times

Modern Times

1936
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Edit this entry