• The Northman

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Uncharted

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★

  • Scream

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • Home Sweet Home Alone

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★

  • Loki

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • F9

    ★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Senile Dystopia

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Coming 2 America

    ★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★

  • Tom & Jerry

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Good Melon

    ★★★½

  • The Midnight Sky

    ★★½