Sort by

Thomas has logged 339 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Indignation

Indignation

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Diary of a Chambermaid

Diary of a Chambermaid

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Rams

Rams

2015
×
★★★★
Edit this entry  
27
Masterminds

Masterminds

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Birth of a Nation

The Birth of a Nation

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Remember

Remember

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Infiltrator

The Infiltrator

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Holy Hell

Holy Hell

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bad Santa 2

Bad Santa 2

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The BFG

The BFG

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Loving

Loving

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Absolutely Fabulous: The Movie

Absolutely Fabulous: The Movie

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Good Neighbor

The Good Neighbor

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Tickled

Tickled

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Monster

The Monster

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Glory Daze: The Life and Times of Michael Alig

Glory Daze: The Life and Times of Michael Alig

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Yoga Hosers

Yoga Hosers

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
06
The Duel

The Duel

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Other People

Other People

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Amanda Knox

Amanda Knox

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Louder Than Bombs

Louder Than Bombs

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Anthropoid

Anthropoid

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
13th

13th

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hillary's America: The Secret History of the Democratic Party

Hillary's America: The Secret History of the Democratic Party

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
26
In a Valley of Violence

In a Valley of Violence

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mr. Church

Mr. Church

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sully

Sully

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Papa Hemingway in Cuba

Papa Hemingway in Cuba

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Genius

Genius

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Brand New Testament

The Brand New Testament

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Before the Flood

Before the Flood

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mother's Day

Mother's Day

2016
×
Read the review Edit this entry  
15
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Don't Think Twice

Don't Think Twice

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Free State of Jones

Free State of Jones

2016
×
★★
Read the review Edit this entry