• Interface Part II

    ★★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Lamb

    ★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

  • Luca

    ★★★

  • Cruella

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

  • Love, Death & Robots: All Through the House

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

  • Love, Death & Robots: Ice

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

  • Nobody

    ★★★

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • Bobo the Monkey

  • Funny Boy

    ★★½

  • Puparia

  • Mank

    ★★★½

  • OPAL

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Wolfwalkers

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Twins in Paradise

  • Becky

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★½

  • Minari

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Goldman v Silverman

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★

  • HOME

  • Frozen II

    ★★★

  • The Outpost

    ★★½

  • There Comes a Knocking

  • Winter's Blood

  • The Irishman

    ★★★★

  • Catscape

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Made in Bangladesh

    ★★★★

  • K-12

    ★½

  • Brigitte

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Waves

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Interface Part I

    ★★★★★

  • Full Force

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • SHOP: A Pop Opera

  • Anima

  • Midsommar

    ★★★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★