thomas has logged 89 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Aquaman

Aquaman

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Ana e Vitória

Ana e Vitória

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Central Intelligence

Central Intelligence

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Legacy of a Whitetail Deer Hunter

The Legacy of a Whitetail Deer Hunter

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Brave

Brave

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tau

Tau

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Hush

Hush

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★
Edit this entry  
05
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Long Day Closes

The Long Day Closes

1992
×
Read the review Edit this entry  
01
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★
Edit this entry  
30
The Carmilla Movie

The Carmilla Movie

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bao

Bao

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Fallen

Fallen

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
13
The Gold Seekers

The Gold Seekers

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pride

Pride

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dirty Computer

Dirty Computer

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
Read the review Edit this entry  
05
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Dude

Dude

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Lake House

The Lake House

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Eu Fico Loko

Eu Fico Loko

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Little Sister

Little Sister

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry