Thomas has logged 30 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Auntie Mame

Auntie Mame

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Herbie Rides Again

Herbie Rides Again

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
LEGO Frozen Northern Lights

LEGO Frozen Northern Lights

2016
×
Edit this entry  
25
Muppets Most Wanted

Muppets Most Wanted

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Fall

The Fall

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Laurence Anyways

Laurence Anyways

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Pirate

The Pirate

1948
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
The Band Wagon

The Band Wagon

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cameraperson

Cameraperson

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Glory

Glory

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Frozen

Frozen

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Love Bug

The Love Bug

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Float

Float

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Children Act

The Children Act

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
Auntie Edna

Auntie Edna

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Purl

Purl

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Enough Said

Enough Said

2013
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Candidate

The Candidate

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
King Kong vs. Godzilla

King Kong vs. Godzilla

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Little Mermaid Live!

The Little Mermaid Live!

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The King

The King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry