RSS feed for Thomas
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Once Upon a Time in Hollywood

Once Upon a Time in Hollywood

2019
×
★★
Edit this entry  
27
The Incredible Jessica James

The Incredible Jessica James

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Little Sister

Little Sister

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
Edit this entry  
29
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Hotel Mumbai

Hotel Mumbai

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Stockholm

Stockholm

2018
×
★★
Edit this entry  
16
Changeland

Changeland

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Vicky Cristina Barcelona

Vicky Cristina Barcelona

2008
×
★★★★
Edit this entry  
11
Wine Country

Wine Country

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Freaks

Freaks

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Tumbledown

Tumbledown

2015
×
★½
Edit this entry  
31
Us

Us

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Breaker Upperers

The Breaker Upperers

2018
×
★★½
Edit this entry  
16
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
IO

IO

2019
×
Edit this entry  
19
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Bird Box

Bird Box

2018
×
Edit this entry  
23
Blockers

Blockers

2018
×
★★½
Edit this entry  
23
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★
Edit this entry  
22
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Edit this entry  
04
Love Is All

Love Is All

2007
×
★★★★
Edit this entry  
18
Mandy

Mandy

2018
×
Edit this entry  
17
Tag

Tag

2018
×
★½
Edit this entry  
21
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★★
Edit this entry  
19
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

2018
×
★★
Edit this entry  
24
Jane Got a Gun

Jane Got a Gun

2015
×
★★
Edit this entry  
22
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
1922

1922

2017
×
★★½
Edit this entry  
15
Some Kind of Beautiful

Some Kind of Beautiful

2014
×
Edit this entry  
08
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Incident

The Incident

2014
×
★★½
Edit this entry  
02
Le Week-End

Le Week-End

2013
×
★★★
Edit this entry  
01
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★½
Edit this entry  
21
Birthmarked

Birthmarked

2018
×
★★½
Edit this entry  
15
Self/less

Self/less

2015
×
Edit this entry  
13
Safe House

Safe House

2012
×
★★
Edit this entry  
11
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★
Edit this entry  
31
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Edit this entry