Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★½
Edit this entry  
03
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★½
Edit this entry  
31
Nope

Nope

2022
×
★★★½
Edit this entry  
27
Tropical Malady

Tropical Malady

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★
Edit this entry  
14
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★½
Edit this entry  
13
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★
Edit this entry  
13
The Game

The Game

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
★★½
Edit this entry  
13
The Trial of Joan of Arc

The Trial of Joan of Arc

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★
Edit this entry  
11
Monrovia, Indiana

Monrovia, Indiana

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Edit this entry  
09
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Pickpocket

Pickpocket

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Alien³

Alien³

1992
×
★★½
Edit this entry  
06
Law and Order

Law and Order

1969
×
★★★½
Edit this entry  
04
Elvis

Elvis

2022
×
★★★
Edit this entry  
02
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★
Edit this entry  
01
X

X

2022
×
★★½
Edit this entry  
01
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★
Edit this entry  
30
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
A Man Escaped

A Man Escaped

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Twixt

Twixt

2011
×
★★★
Edit this entry  
28
Tetro

Tetro

2009
×
★★½
Edit this entry  
27
Fresh

Fresh

2022
×
★★
Edit this entry  
27
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Edit this entry  
26
Badlands

Badlands

1973
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Souvenir: Part II

The Souvenir: Part II

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★
Edit this entry  
20
Jerry & Marge Go Large

Jerry & Marge Go Large

2022
×
★★
Edit this entry  
12
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
New Jack City

New Jack City

1991
×
★★★
Edit this entry  
09
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★½
Edit this entry  
08
Hustle

Hustle

2022
×
★★½
Edit this entry  
04
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★½
Edit this entry  
02
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★
Edit this entry  
30
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
20
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★½
Edit this entry  
15
Searching

Searching

2018
×
★★
Edit this entry  
15
The Night House

The Night House

2020
×
★★½
Edit this entry  
14
Voyage of Time: An IMAX Documentary

Voyage of Time: An IMAX Documentary

2016
×
★★½
Edit this entry  
14
Margin Call

Margin Call

2011
×
★★★
Edit this entry  
13
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★½
Edit this entry  
12
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry