• Prey

    ★★★

  • Honor Society

    ★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Thirteen Lives

    ★★★½

  • Hustle

    ★★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★

  • Elvis

    ★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★½

  • Men

    ★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Jackass 4.5

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • We Own This City

    ★★★★

  • Metal Lords

    ★★½

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★

  • Ambulance

    ★★★★

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★

  • The Lost City

    ★★★

  • Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off

    ★★★★

  • I Love My Dad

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Pam & Tommy

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Moonfall

    ★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Every Day In Kaimukī

    ★★★

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★

  • You’ve Never Been Completely Honest

    ★★★★

  • Scream

    ★★★½

  • Station Eleven

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★★

  • House of Gucci

    ★½

  • Repeat

    ★★★½

  • The Shrink Next Door

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • The Phantom of the Open

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Muhammad Ali

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Help

    ★★★★

  • Schumacher

    ★★★½

  • Yuni

    ★★★

  • The Humans

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★½

  • Happening

    ★★★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★½