Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Prey

Prey

2022
×
★★★
Edit this entry  
05
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Night Shift

Night Shift

1982
×
★★★½
Edit this entry  
01
Orange County

Orange County

2002
×
★★½
Edit this entry  
27
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★½
Edit this entry  
24
Thirteen Lives

Thirteen Lives

2022
×
★★★½
Edit this entry  
21
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★★
Edit this entry  
17
Hustle

Hustle

2022
×
★★★★
Edit this entry  
16
Men

Men

2022
×
★★½
Edit this entry  
15
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★½
Edit this entry  
15
Down by Law

Down by Law

1986
×
★★★★
Edit this entry  
13
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
Big Daddy

Big Daddy

1999
×
★★★½
Edit this entry  
10
Kagemusha

Kagemusha

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Fat City

Fat City

1972
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Fisher King

The Fisher King

1991
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★
Edit this entry  
27
Before the Devil Knows You're Dead

Before the Devil Knows You're Dead

2007
×
★★★★
Edit this entry  
25
Mad God

Mad God

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★★
Edit this entry  
20
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Death of Dick Long

The Death of Dick Long

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
The Castle

The Castle

1997
×
★★★½
Edit this entry  
12
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Hustle

Hustle

2022
×
★★★★
Edit this entry  
06
Lemon

Lemon

2017
×
★★
Edit this entry  
06
Ali & Ava

Ali & Ava

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Winter's Bone

Winter's Bone

2010
×
★★★½
Edit this entry  
04
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Good Luck to You, Leo Grande

Good Luck to You, Leo Grande

2022
×
★★★★
Edit this entry  
02
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
We Own This City

We Own This City

2022
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★
Edit this entry  
26
Cop Land

Cop Land

1997
×
★★★★
Edit this entry  
25
Crash

Crash

1996
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Cell

The Cell

2000
×
★★★
Edit this entry  
25
All My Friends Hate Me

All My Friends Hate Me

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Muse

The Muse

1999
×
★★★
Edit this entry  
24
Mother

Mother

1996
×
★★★½
Edit this entry  
22
Thief

Thief

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Paranoia Agent

Paranoia Agent

2004
×
★★★★
Edit this entry  
22
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Edit this entry  
21
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
★★★½
Edit this entry  
21
Compartment No. 6

Compartment No. 6

2021
×
★★★
Edit this entry